Медичні відомості
Субота, 23.06.2018, 07:40
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Основи медичних знань БруцельозаРеєстраціяВхід
Меню сайту
Реклама
Анатомия человека
Справочная информация о строении человека Анатомия
Медичні сайти
Радикулит, боли в спине Остеохондроз
Статистика
(ХВИЛЕПОДІБНА ЛИХОМАНКА), МАЛЬТІЙСЬКА ЛИХОМАНКА, АБОРТИВНА ЛИХОМАНКА
Бруцельоза у Північній Европі зумовлюється дією мікроорганізмів Brucella abortus які потрапляють в організм людини переважно від зараженої великої рогатої худоби. У ветеринарних лікарів, лабораторного персоналу і різників бруцельозу можна вважати професійною хворобою. У Великобританії випадків зараження від великої рогатої худоби останнім часом не спостерігалось. На Мальті і в багатьох країнах Середнього Сходу ця хвороба часто викликається B.melitensis і передається зараженими козами і вівцями. В США і на Далекому Сході збудниками можуть бути B.suis, набуті від свиней. Інкубаційний період триває близько 3 тижнів. У фермерів і ветеринарів хвороба протікає здебільшого безсимптомно.

Клінічні ознаки
Бруцельоза має ознаки як інфекції кровотоку, так і внутрішньоклітинної інфекції. Ці ознаки з'ясовано в інформаційному блоці. Без лікування хвороба може тривати від кількох днів до багатьох місяців і в останньому випадку часто призводить до сильної кволости хворого. У тяжкохворих можуть розвиватися нейтропенія і лімфоцитоза.


Діагноз
У випадку гострого захворювання збудника виділяють з культури, взятої з крови і особливо кісткового мозку, при засіві в спеціяльних умовах. Серологія бруцель ненадійна: чотириразове зростання титру аглютинуючих антитіл виявляє антитіла імуноглобуліну М і може бути підставою для встановлення діагнозу, але більше поширені перехресні реакції. Тест на фіксацію комплементу і антиглобуліновий тест показані при хронічних інфекціях.

Лікування
Призначають тетрациклін по 500 мг кожні 6 год і рифампіцин по 600 мг щодня протягом 4 тижнів. Після такого лікування рецидиви трапляються рідко. Замість рифампіцину можна використовувати стрептоміцин по 1 г щоденно. Тетрациклін або котримоксазол (2 піґулки двічі на день) здебільшого ефективні, але можливі рецидиви хвороби.

Профілактика
Заражена велика рогата худоба має бути виявлена і знищена. Розповсюдженню бруцельози через молоко можна запобігти його пастеризацією або кип'ятінням. Ветеринарні лікарі та інші особи, які мають справу із зараженими тваринами, повинні ретельно дотримуватись правил гігієни.
Форма входу
Реклама
Добавь сайт
Косметологія
  • Целлюлит
  • лечение, профилактика, косметика.
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.healt.ucoz.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2018