Медичні відомості
Неділя, 22.04.2018, 06:07
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Основи медичних знань МеліоїдозаРеєстраціяВхід
Меню сайту
Реклама
Анатомия человека
Справочная информация о строении человека Анатомия
Медичні сайти
Радикулит, боли в спине Остеохондроз
Статистика
Меліоїдоза спричинюється Pseudomonas pseudomalleL Ці мікроорганізми тісно пов'язані з P.mallei — збудниками сапу, на який зрідка хворіють коні і ще рідше —- конюхи. P.pseudomallei — це сапрофіти, їх знаходять у калюжах відразу після дощу. Зараження відбувається через подряпини на шкірі. Особливо сприйнятливі до цієї хвороби діабетики і особи із сильними опіками. Хвороба найчастіше зустрічається на Далекому Сході та в Південно-Східній Азії, зрідка — в Індії, Африці, Австралії і Америці.

Патогенез
Бактеріемія змінюється утворенням абсцесів у легенях, печінці та селезінці.

Клінічні ознаки
Хвороба виявляє себе високою температурою, знесиленням, іноді діареєю, ознаками пневмонії та збільшенням печінки і селезінки. Рентгенографія грудної клітки нагадує картину гострої казеозної туберкульози. За багатьох хронічних форм спостерігаються множинні абсцеси в підшкірній тканині і кістках.

Діагноз
Виділення культури з крові, мокротиння або гною може виявити P.pseudomallei. За винятком блискавичного зараження, антитіла можна виявити непрямою гемаглютинацією, безпосередньою аглютинацією і за допомогою тесту фіксації комплементу.

Лікування
За гострої форми хвороби лише негайне лікування, не чекаючи підтвердження діагнози засівом, може врятувати життя хворому. Тетрациклін (3 г щоденно) дають з хлорамфеніколом (3 г щоденно) розділеними на курс лікування дозами. Лікування триває кілька тижнів або місяців до загоєння легеневих каверн.
Форма входу
Реклама
Добавь сайт
Косметологія
  • Целлюлит
  • лечение, профилактика, косметика.
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.healt.ucoz.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2018