menu
Тропічна виразка — це специфічне зараження Borrelia vincentix анаергібними бактеріями. До зараження можуть призвести найменші поранення при недоїданні, поганій гігієні і виснажуючих захворюваннях. Найчастіше уражається нижня третина гомілки у юнаків.

Клінічні ознаки
Початкове ушкодження має вигляд пухиря з кров'янистою рідиною. Пухир розривається і швидко й болісно оголюється з розповсюдженням зелено-сірої некротичної маси на ділянці шкіри і підшкірної тканини діаметром понад 5 см. За кілька днів ці тканини відділяються і розріджуються, вивільнюючи огидні виділення. Десь через тиждень розповсюдження припиняється, некротична тканина відділяється, оголюючи виразку.

При хронічній виразці її краї стрімко підіймаються й опускаються. Ушкодження може обмежуватись шкірою і поверхневою фасцією, але за тяжких випадків у патологічний процес іноді утягуються глибокі структури, в тому числі сухожилля й окістя. Виразка здебільшого одинична, загоюється вона повільно, з тканинно-паперовоподібним шрамом, який легко відривається. Великі виразки не загоюються і можуть перетворитися через багато років на злоякісні утворення.

Лікування
Місцеве лікування полягає в ретельному очищенні виразки більш-менш концентрованим сольовим розчином або сульфатом магнію. Гострі виразки загоюються після застосування прокаїнпеніциліну (300 мг внутрішньом'язово), метронідазолу (400 мг тричі на день) або тетрацикліну (2 г на день протягом 7 діб). Виразки діаметром понад 5 см лікують трансплантацією. Хронічні виразки вирізають, на їхнє місце трансплянтують тканину.

Профілактика
Коли є ризик захворіти на тропічну виразку, подряпини необхідно очищати і закривати. Високоякісні харчі, миючі засоби і служба Першої допомоги сприяють ліквідації тропічної виразки.