Медичні відомості
Середа, 23.05.2018, 15:25
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Основи медичних знань МаляріяРеєстраціяВхід
Меню сайту
Реклама
Анатомия человека
Справочная информация о строении человека Анатомия
Медичні сайти
Радикулит, боли в спине Остеохондроз
Статистика
Збудниками малярії у людини є Plasmodium falciparum, P.vivax, P.ovale і P.makariae. Вона передається через укуси комарів роду анофелес, у котрих відбувається залежний від температурних умов цикл розвитку найпростіших. Отже, це хвороба переважно країн з жарким вологим кліматом; однак вона часто зустрічається і в Північній Бвропі, зокрема в Англії і Данії. Малярія може також передаватись через переливання крові. Діти хворих матерів можуть заражуватись через плаценту.

Малярія ендемічна або спорадична в більшості тропічних і субтропічних регіонів нижче висоти 1500 м над рівнем моря, в тому числі на Середземноморському узбережжі, у США і Австралії. Ця хвороба щорічно уражає 100 мільйонів чоловік, із яких 1 відсоток — переважно діти — вмирають. Завдяки фінансованим Всесвітньою організацією охорони здоров'я кампаніям запобігання і ефективному лікуванню захворюваність на малярію у 1950-60-х роках значно зменшилась, але в 1970-х відбулося її відновлення. 1980-х роках спричинювана P.falciparum малярія стала стійкою до хлорохіну; регіони стійкості постійно розширюються (табл. 5.28). Дуже серйозною проблемою є з'ява стійкості до хлорохіну в Східній Африці; вона поширюється через Центральну Африку і в 1989 році досягла більшості районів Західної Африки. Малярія, зумовлена цим паразитом, тяжча за ту, що викликається чутливими до хлорохіну збудниками.

Внаслідок збільшення числа мандрівників і нехтування хеміопрофілактикою щороку понад 2000 випадків малярії у Великобританії є завезеними. Більшість з них викликані P.vivax із Азії. П'ята частина, особливо африканського походження, спричинені P.falciparum; 1 відсоток осіб, що захворіли на цей вид малярії, вмирають внаслідок пізнього встановлення діагнози. Кілька чоловік з тих, що мешкають в Європі поблизу аеропортів, заразились від випадково завезених комарів.

Форма входу
Реклама
Добавь сайт
Косметологія
  • Целлюлит
  • лечение, профилактика, косметика.
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.healt.ucoz.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2018