Медичні відомості
Вівторок, 13.11.2018, 07:42
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Основи медичних знань Харчова клітковинаРеєстраціяВхід
Меню сайту
Реклама
Анатомия человека
Справочная информация о строении человека Анатомия
Медичні сайти
Радикулит, боли в спине Остеохондроз
Статистика
Харчова клітковина
Клітковина — природний наповнювач рослинної їжі. Це та частина їжі, яка не перетравлюється ферментами людини. Основними класами клітковини є целюлоза, геміцелюлоза, лігніни, пектини та смоли. Всі вони полісахариди (себто вуглеводи), за винятком лігніну, який разом з целюлозою утворює структуру рослин. Пектини та смоли клейкі, не волокнисті.
Деякі види клітковини, особливо геміцелюлоза пшениці, підвищують здатність товстої кишки утримувати воду, а також збільшують об'єм калової маси. Вони усувають звичний запор, і, схоже, запобігають дивертикульозі, можуть зменшити ризик раку товстої кишки. Інші види — клейкі полісахариди, що не засвоюються, такі як пектин, гуарова смола — більше впливають на верхню частину шлунково-кишкового тракту. Вони сприяють сповільненню випорожнення шлунку, викликають почуття ситності, можуть вирівнювати криву толерантности і зменшувати концентрацію холестеролу в плазмі.
Харчова клітковина перетравлюється в товстому кишечнику існуючою там бактерійною флорою, неендогенними ферментами з утворенням кишечних газів. Невелика кількість летких жирних кислот абсорбується через слизову оболонку товстої кишки. Через незавершеність досліджень досі немає офіційних рекомендацій щодо дози клітковини, різних видів продуктів, але існуюче нині у високорозвинених країнах середнє споживання клітковини (15—20 г щоденно) вважається недостатнім.

Форма входу
Реклама
Добавь сайт
Косметологія
  • Целлюлит
  • лечение, профилактика, косметика.
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.healt.ucoz.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2018