Медичні відомості
Вівторок, 13.11.2018, 07:45
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Основи медичних знань Кліщовий поворотний тифРеєстраціяВхід
Меню сайту
Реклама
Анатомия человека
Справочная информация о строении человека Анатомия
Медичні сайти
Радикулит, боли в спине Остеохондроз
Статистика
Ця хвороба передається багатьма різними видами м'яких кліщів і її ендемічність визначається присутністю носія. У Середземноморському регіоні такими носіями є О-nithodoros tholozani, на Середньому Сході, в Ірані, Афганістані і Індії, а також у Новому Світі існують інші види носіїв. Кліщі можуть набувати інфекції від гризунів, а також від свого старшого покоління. Людина є тільки випадковим хазяїном. Проте у Центральній і Східній Африці, де носієм Borrelia duttoni є кліщі O.tnoubata, людина, напевне, є єдиним значним носієм захворювання серед ссавців. Таким чином, хвороба в цих районах може виникати у старих будинках і навколо них, де кліщі O.moubata живуть у сухих брудних підлогах і стінах.

Патологічні зміни кліщового поворотного тифу нагадують патологічні зміни епідемічного поворотного тифу, але неврологічні ушкодження виникають пізніше.

Клінічні ознаки
Клінічні ознаки кліщового поворотного тифу нагадують клінічні ознаки епідемічного поворотного тифу.
Приступи гарячки, хоч і тяжкі, тривають здебільшого тільки 3 — 5 діб, періоди без підвищеної температури також можуть бути коротшими. Рецидиви, однак, відбуваються частіше. Ірит і неврологічні ускладнення, зокрема параліч черепно-мозкових нервів, атрофія зору, льокалізовані паралічі і спастична нижня параплегія, можуть розвиватись під час пізніх рецидивів.

Діагноз
Методи діагностування подібні до тих, що використовують у випадку епідемічного поворотного тифу. Хоч B.duttoni в периферичній крові небагато, молоді миші ними швидко заражуються.

Лікування
Через стійкість багатьох штамів до пеніциліну хворим дають тетрациклін по 1 г на день протягом 7 діб; курс повторюють після тижневої перерви. Ефективним може бути застосування 200 мг доксицикліну однією дозою.

Профілактика
Кліщів можна знищувати лінданом, оброблюючи ним стіни, підлоги і двері будинків.
Форма входу
Реклама
Добавь сайт
Косметологія
  • Целлюлит
  • лечение, профилактика, косметика.
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.healt.ucoz.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2018